APİS AR-GE Takımı

İTÜ APİS -latince bal arısı- 2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından Uçak Uzay Bilimleri Fakültesindeki Danışmanımız Prof. Dr. Alim Rüstem ASLAN'nm desteği ile kurulan bir proje takımı olup, NASA'nm da sponsor olduğu CANSAT model uydu yarışması için çalışmalarını sürdürmektedir. Daha önceki yıllardaki CANSAT organizasyonunda 2 kez dünya l.si olan İTÜ'yü temsil etmek amacıyla bu yıl APİS model uydu ekibi olarak biz yarışmaya katılmaktayız. Değişen yarışma konsepti ve bu yıl ilk kez yapılacak planör sistemi ile 10-12 Haziran ayında Amerika- Texas Eyaletinden tekrar 1.likle dönmeyi hedeflemekteyiz. Gerek Proje koordinatörümüz gerekse destek aldığımız diğer okulumuz akademisyenlerimiz ile yarışmaya hazır hale gelmek için çalışmaktayız.

VİZYON: Sınırsız hayal gücüne sahip ve bilimin gücüne inanan İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ bünyesinde bulunan çeşitli fakülte ve bölümlerde okuyan öğrencilerden oluşan takımımız günümüz teknolojilerini kavrayıp, gelecek teknolojilere yön vermek ve ülkemize teknoloji konusunda faydalı bireyler yetiştirmek adına kurulmuştur.

MİSYON: Ulusal ve uluslararası projelere en iyi şekilde hazırlanıp, gerek ülkemize gerekse okulumuza yakışır başarılar elde edip ülkemizi ve okulumuzu gururlandırmaktır.