Lagari Thrust Roket Takımı

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulmuş olan Lagari Thrust sonda roket takımı Amerika'da düzenlenecek olan IREC'e katılacak kabiliyeti kendinde gören ve bu serüvenin öğrencilik yıllarına güzel hatıralar katmasını amaçlayan Uçak, Uzay, Meteoroloji ve Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından kuruldu.

İnsanlığın geleceğinin uzay bilimleri ve uzay teknolojileri gelişimine bağlı olduğu günümüz için açık bir gerçektir. Başlatılmış ve devam etmekte olan uzay programları da bu önemi desteklemektedir. Başta insanlığın sonrasında da ülkemizin geleceğini şekillendirecek; plan, roket ve füze sistemleri gelişimin bir parçası olmak takımımızın en temel hedefidir.

Yerli savunma sanayi içerisinde kritik öneme sahip sistemlerin geliştirilmesi ve başka diğer yerli sistemlere entegre kullanılması, ülkemiz ve dolayısıyla kendi geleceğimiz için önemli bir yatırımdır. Bu nedenle teorik bilginin pratiğe dönüştüğü bulunmak istiyoruz. İşbirliği, fikir paylaşımı, bir projenin yürütülmesi, analitik düşünme, sorunların çözümüne farklı yaklaşımların gözlemlenmesi, kozmopozit bir yarışma ortamı içerisindeki bilimsel gelişim ve paylaşımlar takımımızın kazanımı olacaktır.